افشا شدن اطلاعات شرکت آمازون

آمازون تعدادی از کارمندانش را اخراج کرد

آمازون تعدادی از کارمندانش را اخراج کرد

بنا برگزارش مجله خبری یاس شمیم ، شرکت آمازون که یک شرکت تجاری الکترونیکی است ، تعدادی از کارمندانش را به دلیل فاش کردن اطلاعات مشتریان برای شرکت های پیمانکار اخراج کرد.

به گفته کارشناسان خبری یاس شمیم شرکت آمازون در بازه زمانی کمتر از 6 ماه ، دو بار ، تعدادی از کارمندانش را به جرم فاش کردن اطلاعات مشتریان خود به شرکت های پیمانکار از سمت خود برکنار کرد.

سخنگوی شرکت آمازون این موضوع را تایید کرد. از طرفی نشریات مختلف گزارش کرده اند برخی از مشتریان این شرکت پیام هشداری مبنی بر اینکه آدرس ایمیل و شماره تلفن آنها بر خلاف سیاست های شرکت آمازون به شرکت های پیمانکار فاش شده است و کارمندان مسئول این عمل در این شرکت بعد از شناسایی اخراج شدند.

بیانیه شرکت آمازون

شرکت آمازون در بیانیه ای که منتشر کرد گفت: افراد مسئول این افشای اطلاعات شناسایی و اخراج شده اند و ما از طریق قانون پیگیر افراد خطاکار هستیم.

این شرکت به هنوز تعداد دقیق کارمندان خطاکار و تعداد مشتریانی که اطلاعات آن ها فاش شده است را مشخص نکرده است.

این تنها مورد افشای اطلاعات کاربران آمازون توسط کارمندان این شرکت نیست.  در یک مورد روزنامه وال استریت ژورنال افشا کرد شواهدی در اختیار دارد که نشان می دهد چند کارمند آمازون اطلاعات مشتریان را در قبال رشوه در اختیار فروشندگان قرار می دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *