جذب پرستار ، روز پرستار

خبر رئیس سازمان نظام پرستاری در مورد جذب 9 هزار پرستار

خبر رئیس سازمان نظام پرستاری در مورد جذب 9 هزار پرستار

به گزارش مجله خبری یاس شمیم ، رئیس سازمان نظام پرستاری ، محمد میرزابیگی از قول وزیر بهداشت برای جذب نه هزار پرستار در سال جاری خبر داد.

میراز بیگی ، روز پرستار در سال 98 را مصادف با شروع سال جدید میلادی (2020) دانست و گفت: این سال به عنوان سال پرستاری نامگذاری شده است. امسال در سراسر کشور با مشارکت جامعه پرستاری و نهادهای هویتی شامل سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری جشن‌هایی برگزار خواهد شد و برنامه‌هایی در این زمینه داریم.

رئیس سازمان نظام پرستاری در ادامه صحبت هایش به مشکلات عمده پرستاری اشاره کرد و گفت: کمبود نیرو، معوقات پرستاران، مشکلات سامانه قاصدک همگی از مشکلاتی است که در دیدار با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، شخص رئیس مجلس، معاون اول رئیس جمهور و وزیر بهداشت به آن اشاره کرده و پیگیر حل آن بوده‌ایم.

ایشان در حوزه استخدام پرستار گفتند: عدم استخدام پرستاران و از طرفی بازنشستگی نیروهای قدیمی منجر به کمبود شدید نیروی پرستاری در کشور شد. نمی‌توانیم از توسعه تخت‌های بیمارستانی صحبت کنیم بدون آن که در نظر بگیریم به ازای هر تخت بیمارستانی در ۲۴ ساعت شبانه روز باید ۲.۵ نفر گروه پرستاری مشغول  به کار باشد که از این عدد ۱.۸ نیروهای کارشناس پرستاری و ۷./ از گروه پرستاری شامل نیروهای وابسته به پرستاری باشند.

میرزابیگی در خصوص خبر استخدام 9 هزار پرستار ، گفتند که: امیدواریم با این احتساب بخشی از کمبودهای این حوزه  برطرف شود. همچنین با توجه به این که جامعه ایران در حرکت به سوی سالمندی پیش خواهد رفت، تربیت دانشجویان پرستار نیز اولویت خواهد داشت؛ چراکه حداقل تا ۱۰ سال آینده نیاز است که سالی ۹ هزار نیروی پرستار استخدام شوند.

طرح آموزش کمک پرستار در بیمارستان ها

این طرح که در سازمان نظام پرستاری آغاز به کار کرد ، با مخالفت برخی از همکاران روبرو شد. هدف از اجرای این طرح تربیت افرادی بود که بتوانند آن گروه از خدمات پرستاری که نیاز به تحصیلات دانشگاهی ندارد را ، انجام دهند. این خدمات شامل کارهایست که خود بیمار یا همراهانش انجام می دهند. این طرح اکنون متوقف شده است که با نیاز بخش های درمانی ، از سر گرفته خواهد شد.

منبع: سایت قطره

 

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *