عکس نمازخواندن مقام رهبری بر پیکر سردار سلیمانی

اقامه نماز بر پیکر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط رهبر انقلاب + فیلم

اقامه نماز بر پیکر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط رهبر انقلاب + فیلم

بنا برگزارش مجله خبری شمیم یاس ، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مراسم وداع پر شکوه با سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، بر پیکر مطهر ایشان نماز گزاردند.

به گزارش یاس شمیم ( روز دوشنبه 16 دی ماه مردم مومن ، متعهد و قدرشناس تهران ، برای تشییع پیکر سردار رشید اسلام ، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ ابو مهدی المهندس و شهدای همراه ایشان ،در دانشگاه تهران حضور یافتند.

در این مراسم روسای سه قوه ( مقننه ، مجریه ، قضاییه ) و اسماعیل هنیه رئیس دفتر حماس ، مسئولان لشکری و کشوری ، رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعیتی با شکوه از مردم حضور داشتند.

حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی ) به هنگام قرائت فرازهایی از نماز در فراق این شهید والامقام و شهیدان همراه ایشان اشک ریختند.1 )

( فرازهایی از نماز ایشان را می خوانید:

فراز اول:  اللهم إن هولاء المسجون قدامنا عبادک و ابن عبادک و ابن امائک نزلوا بک

معنی: خداوندا این کفن‌شدگان که در پیش پای ما قرار دارند، بندگان تو اند و فرزند بندگان تو و فرزند کنیزان تو. نزد تو فرود آمده و تو بهترین کسی هستی که نزد او فرود می‌آیند.

فراز بعدی: اللهم انا لا نعلم منهم الا خیرا

معنی: خداوندا من جز نیکی از آنها به‌یاد ندارم…

فراز سوم: اللهُم اِنک توفیتهُم مُتلطخین بِدمائهم فِی سَبیل رضاک مُستشَهدین بَینَ ایدیهِم مُخلصین فِی ذلک لوَجهکَ الکَریم

معنی: خداوندا تو در حالی آنها را قبض روح کردی که در راه رضایت تو در خون خود غلتیده بودند و در برابر تو به شهادت رسیده و برای تو، ای پروردگار کریم، در این راه با اخلاص بودند.

فراز چهارم: اللهم ارفع درجاتهم و احشرهم مع محمد و آله الطاهرین و الحقنا بهم و ارزقنا الشهادة فی سبیلک یا مولای

معنی: خداوندا بر درجات ایشان بیفزا و آنها را با محمد و آل محمد محشور کن و ما را به آنها ملحق فرما. خداوندا روزی ما را شهادت در راهت قرار بده…

فراز پنجم: الحَمدُ اللهِ الذی اکرم المُستشهدینَ فی سَبیله. اَلحمدُ لله الذی رزقنا الشهادة فی سَبیله. اَلحمدُ للهِ الذی رزقنا الجَهاد فی سَبیلِ الاِسلام

معنی: سپاس خداوندی را که شهیدان در راهش را کرامت نهاد؛ سپاس خداوندی را که شهادت در راهش را روزی ما گرداند و سپاس خداوندی را که جهاد در راه اسلام را روزی ما کرد.

پس از اقامه نماز، تشییع با شکوه پیکر مطهر شهید سلیمانی و دیگر شهیدان مقاومت از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی آغاز و پس از تشییع در تهران ،  جهت وداع به قم منتقل شد و در سه شنبه 17 دی ماه در شهر کرمان تدفین می شود.2)

( فیلم نمازگزاردن مقام رهبری بر پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهیدان همراهش3 )

 
 

 

منابع:

1.خبر آنلاین

2.خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *