برگزاری مسابقه راپمی

برگزاری مسابقه راپمی تا پایان بهمن ماه سال98

برگزاری مسابقه راپمی تا پایان بهمن ماه سال98

بنا به گزارش مجله خبری یاس شمیم ، برگزاری مسابقه راپمی تا پایان بهمن ماه سال98 ادامه دارد. این مسابقه توسط سازمان منطقه ای حفاظت از محیط زیست خلیج فارس و دریای عمان ( راپمی ) و به مناسبت روز محیط زیست ( 24 آوریل سال 2020 = 4 اردیبهشت سال 99 ) برگزار می گردد.

برگزاری مسابقه راپمی

موضوع این مسابقه بزگ ، نقاشی و مقاله نویسی دانش آموزان در رابه با حفظ گونه های در معرض تهدید شامل: لاک پشت های دریایی ، گاوهای دریایی ، نهنگ گوژپشت ، فلامینگو و کولی کر، در منطقه خلیج فارس و دریای عمان می باشد.

به گزارش یاس شمیم ، کودکان و نوجوانان بین 8 تا 18 سال ، نقاشی های خود را در کاغذ a3 با انواع آبرنگ ، ماژیک و یا هرگونه متریالی به جز مداد رنگی کشیده و مشخصات خود اعم از: نام و نام خانوادگی ، کشور ، سن ، جنسیت ، تلفن ، نشانی پست الکترونیکی ، نام مدرسه و آدرس پستی خود را در پشت برگه نقاشی بنویسند و تا 30 بهمن ماه سال جاری ، به نشانی : تهران ، بزرگراه شهید حکین ، پارک طبیعت پردیسان ، سازمان حفاظت از محیط زیست و معاونت محیط زیستدریایی ارسال کنید.

اطلاعیه “مسابقه بزرگ راپمی”

سازمان منطقه ای حفاظت از محیط زیست دریائی (راپمی) به مناسبت روز محیط زیست منطقه (۲۴ آوریل ۲۰۲۰برابر با ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی و مقاله نویسی کرده است.

چه کسانی می توانند در این مسابقه شرکت کنند؟

دانش آموزانی که سن آن ها بین 8 تا 18 سال است.

مسابقه مقاله نویسی برای دانش آموزان 13 تا 18 سال می باشد.

شرایط شرکت در مسابقه راپمی

نقاشی ها و مقالات باید منحصراً در ارتباط با خطرات و آسیب های ناشی از آلودگی دریاها از طریق منابع آلاینده موجود در دریا مانند کشتی ها، سکوهای استخراج نفت و گاز، آب توازن و قایق های صیادی باشد.

متن مقالات به همراه تصاویر مربوط به آنها اعم از عکس یا نقاشی حداکثر در ۵ صفحه تهیه شود.

هر مقاله باید در کاغذ A۴ در ۵ صفحه و به همراه عکس و یا نقاشی باشد.

هر مقاله یا نقاشی باید توسط یک دانش آموز تهیه شده باشد و کارهای گروهی قابل قبول نمی باشد.

اعلام نتایج:

مقالات و نقاشی های ارسالی پس از جمع آوری به دفتر منطقه ای راپمی ارسال و آن دفتر اقدام به داوری و معرفی بهترین آثار می نماید که معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست نتایج را از طریق رسانه های گروهی بعد از تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام می نماید.

آثار برگزیده مسابقه نقاشی در مراسم جشن روز محیط زیست منطقه در نمایشگاهی به نمایش گذاشته خواهد شد.

مقالات برگزیده در قالب کتابی به چاپ خواهد رسید و در بین کشورهای منطقه توزیع خواهد شد.

منبع: تی نیوز

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *